Najważniejsze wydarzenia w roku szkolnym 2014/2015

 

 

 

19 czerwca 2015

UROCZYSTOŚĆ 60 - LECIA  PRZEDSZKOLA

Kochane dzieci  siedzimy w ogrodzie, w cieniu świerków, dlatego że dawno temu ktoś je tutaj posadził …a dziś już tylko drzewa pamiętają jak to było na początku, gdy sześćdziesiąt lat temu nastąpiło otwarcie przedszkola. 
To właśnie 1.05.1954r. otwarto przedszkole „Pod Świerkami”, wówczas było to jedno z nielicznych przedszkoli mających budynek piętrowy. Wyróżniał się nie tylko architekturą, ale również tym, że posiadał basen i pergolę. Pierwszą opiekę dyrektorską nad przedszkolem objęła w 1956 r p. Maria Kauźmiar. 
Pierwsze lata istnienia placówki polegały głównie na jej zagospodarowaniu. Lata 70 i 80 to lata kryzysu gospodarczego. Tematyka poruszana na zajęciach z dziećmi była ściśle powiązana z sytuacją jaka panowała wówczas w kraju. 
Najczęściej obchodzone uroczystości przedszkolne to Dzień Hutnika, Dzień Wojska Polskiego, Dzień Budowlańca, Dzień Dziadka Mroza. Odbywały się również wycieczki do Huty im. Lenina, do Budostalu, do Remizy jako siedziby strażaków. Dziś wszyscy obecni wspominają, że przedszkole istniało i nadal istnieje dzięki dużej, bezinteresownej i spontanicznej pomocy ze strony rodziców. Obecnie setka uśmiechniętych dziecięcych buzi bawi się i uczy w murach „Świerkowego” przedszkola. Dzięki bogatej ofercie zajęć dodatkowych dzieci mogą rozwijać swoje talenty i pasje na zajęciach takich jak: ceramika, szachy, rytmika, angielski, tańce czy zumba.  Podczas sześćdziesiątych urodzin placówki, tuż po powitaniu przez obecną panią dyrektor Marię Błaszczyk -  Sobejko, przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, gdzie pokazały swoje zdolności taneczne, muzyczne i recytatorskie, bawiąc tym samym przybyłych gości. Oglądając występy przedszkolaków cisnęły się na usta słowa Jana Pawła II: „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”

Uroczystość 60-cio lecia Przedszkola, 19 czerwca 2015


3 czerwca 2015

Nowohucki przegląd „Teatrzyków mamy i taty”

Nasze Przedszkole już drugi rok z rzędu uczestniczyło w Przeglądzie Teatrzyków Mamy i Taty zorganizowanym przez Radę Dzielnicy XVIII.
W tym roku rodzice wraz z dwójką dzieci : Natalką Sz. i Mateuszem L. zagrali w sztuce autorstwa naszej nauczycielki Doroty Cz. pt. S"W poszukiwaniu zaginionego czasu". Przedstawienie nawiązywało do współczesnych problemów braku czasu na zbudowanie prawidłowych więzi rodzinnych, wskazywało na zagrożenia współczesnej cywilizacji tj. obżarstwo, lenistwo. Przyswojenie treści ułatwiało nadanie przedstawieniu formy bajkowej, w której bohaterami byli rodzice, dzieci, Smok Obibok, Baba Jaga Obżartucha, Czerwony Kapturek, Czasowróżka.
Dzieciom i rodzicom serdecznie dziękujemy z zaangażowanie i poświęcony czas.

Nowohucki przegląd „Teatrzyków mamy i taty”, 3 czerwca 2015


1 czerwca 2015

Wycieczka do Parku Rozrywki „Pinokio"

Jak co roku nasi milusińscy radośnie świętowali Dzień Dziecka. Okazji do śmiechu i zabawy było niemało, bowiem w Parku Rozrywki "Pinokio" każde dziecko mogło znaleźć do zabawy coś odpowiedniego dla siebie. Starszaków fascynowały ścianki wspinaczkowe, park linowy, samochody wyścigowe. Młodsze dzieci z radością buszowały w statku pirackim, skakały na trampolinie lub jeździły różnymi pojazdami.
Słoneczna pogoda sprzyjała radosnym harcom na trawie. Rozgrzane upałem głowy z przyjemnością ochłodziły zimne lody. Zmęczone lecz szczęśliwe wróciły dzieci do przedszkola, gdzie czekała na nich kolejna niespodzianka. Z okazji święta każde dziecko otrzymało kolorową piłkę.
Mamy nadzieję, że jeszcze długo będą wspominać ten radosny dzień.

Wycieczka do Parku Rozrywki „Pinokio”, 1 czerwca 2015


19 maja 2015

Muzykowanie u Carla Orffa

Konkurs „Muzykowanie u Carla Orffa” - ilustracja ruchowo - rytmiczna do wybranego utworu muzycznego został zorganizowany przez Przedszkole nr 46.
Miło nam poinformować, że nasze przedszkolaki z grupy „Kubusia Puchatka” odniosły wielki sukces zdobywając I miejsce.

Serdecznie im gratulujemy!

Muzykowanie u Carla Orffa, 19 maja 2015


15 maja 2015

Nowohucki Przegląd Twórczości Artystycznej „Przedszkolak Obywatelem Świata”

Głównym założeniem tegorocznego, już X Przeglądu, było rozbudzanie u dzieci świadomości narodowej, etnicznej oraz językowej i wrażliwości kulturowej.  Na scenie zaprezentowały swoje umiejętności dzieci z 30 nowohuckich przedszkoli z Dzielnic: 

XVIII Nowa Huta, XVI Bieńczyce, XIV Czyżyny oraz XV Mistrzejowice.

Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grup: „Zielonych żabek” oraz „Kubusia Puchatka”. Motywem przewodnim ich występu była postać Lajkonika, który podróżując, spotykał się z dziećmi z różnych stron świata. Widzowie mieli okazję zobaczyć tańce i usłyszeć rytmy: kantry, afrykańskie, hawajskie oraz sambę.

Występ został nagrodzony gromkimi brawami oraz nagrodą rzeczową ufundowaną przez Radę Dzielnicy. Dodatkowo dzieci otrzymały pamiątkową statuetkę. 

Pozostałymi Organizatorami Przeglądu był Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida oraz Dyrektorzy 11 nowohuckich przedszkoli: 46, 93, 94, 96, 99, 104, 115, 113, 117, 151, 182

W czasie przeglądu zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Przedszkolak Obywatelem Świata”

Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła praca Michała Świętacha z grupy „Kubusia Puchatka”

Michałowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„Przedszkolak Obywatelem Świata”, 15 maja 2015


20-28 kwietnia 2015

Tydzień ekologiczny – Dni Ziemi

                                  „Czyste powietrze wokół nas”

Otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem. Dlatego już w przedszkolu uczymy się różnych zachowań ekologicznych, aby w przyszłości świadomie i aktywnie żyć i dbać o nasze miejsce na Ziemi.
  • Tropami Detektywa Łodygi czyli bajki edukacyjne poświęcone tematyce czystego powietrza i wody. Zajęcia w grupach „Ziemia naszym domem, zieloną planetą”
  • Obchody „Zielonego Dnia Przedszkolaka” pod hasłem „Żyj w zgodzie z naturą”.
  • Prawa i obowiązki Małego Ekologa
  • „Zdrowo się odżywiamy, dbamy o siebie”
  • Bajkoterapia o tematyce ekologicznej – spotkanie z panią Grażyną
  • Uroczyste obchody Dni Ziemi – wyjście na Plac Centralny
  • „Leśny Bon Ton” - teatrzyk dla dzieci i rodziców przygotowany przez najstarsze grupy.
Dodatkowo w każdy dzień w najstarszych grupach były realizowane treści z zakresu edukacji antynikotynowej pt. „Czyste powietrze wokół nas”.

Przed rozpoczęciem zajęć w holu przedszkola zostały umieszczone informacje w formie gazetki, oraz na stałe pojawił się artykuł dla rodziców na stronie WWW naszego przedszkola  mówiący o szkodliwości palenia i jego złym wpływie na zdrowie. Rozpoczynając cykl zajęć, przedszkolaki dowiedziały się co to jest powietrze, wykonały doświadczenie pt. „Co znajduje się w pustej butelce” oraz obejrzały bajkę z serii „Detektyw Łodyga” - „Co to jest smog”. Przedszkolaki wybrały się na spacer,  w czasie którego lokalizowały różne rodzaje dymów,  zastanawiały się skąd one pochodzą. W przeciągu następnych dni dzieci poszerzały swoją wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków palenia papierosów. Zabawy przy muzyce relaksacyjnej, ćwiczenia oddechowe sprzyjały zrozumieniu, że oddychanie świeżym, czystym, pozbawionym dymu powietrzem jest zdrowe. Podczas zajęć plastycznych dotyczących tematu, dzieci zaprojektowały T-shirt z napisem ...nie pal przy nie proszę... oraz zawieszkę na klamkę drzwi, którą zabrały do swoich domów.  Wykonały plakat dotyczący tematu oraz malowały kolorowanki. Rodzice mogli obserwować poczynania swoich pociech w czasie zorganizowanej wystawy prac. Dodatkowo na przestrzeni całego roku przedszkolaki słuchają czytanych im wierszy i opowiadań z zakresu tematyki ekologicznej w tym o szkodliwości zanieczyszczonego powietrza.

Ekologiczne śniadanko – gr. II, 20 kwietnia 2015

Żyjemy zdrowo, 20 kwietnia 2015

Dni Ziemi, 24 kwietnia 2015

Leśny Bon Ton, 27 kwietnia 2015


18 kwietnia 2015

IV Międzywojewódzkie Mistrzostwa Najmłodszych w Szachach

18 kwietnia  w Przedszkolu Samorządowym w Alwerni miały miejsce IV Międzywojewódzkie Mistrzostwa Najmłodszych w szachach.
W turnieju wzięło udział 77 dzieci z województwa małopolskiego i śląskiego, w wieku od pięciu do siedmiu lat. 
Przedszkole "Pod Świerkami" reprezentowały dziewczynki: Emilka Nowak, Rosita Klimek, Natalka Szopa oraz Ola Pałka, które wykazały się wspaniałą grą zajmując wysokie miejsca. 
Z radością informujemy, że III miejsce w zawodach zdobyła Emilka Nowak z grupy "Kubusia Puchatka". 

Wszystkim dziewczynkom, oraz zdobywczyni III miejsca - Emilce -  składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Mistrzostwa Najmłodszych w Szachach, 18 kwietnia 2015


23-27 marca 2015

Festiwal Kolorów i Muzyki

W dniach 23-27 marca odbył się w naszym przedszkolu FESTIWAL KOLORÓW I MUZYKI, którego tematyka związana była z nadejściem Wiosny. 
Początkowo Pani Wiosna była bardzo zmartwiona, gdyż odchodząca Pani Zima zabrała jej wszystkie kolory. Jednakże w poniedziałkowe przedpołudnie zdolne przedszkolaki szybko rozwiązały wszystkie zagadki, odczarowały kolory w tańcach i piosenkach i mogły bawić się barwami w czasie zabaw muzyczno - plastycznych. 
Z uśmiechem na twarzy, z emblematami w dłoni dzieci przemaszerowały w barwnym korowodzie pobliskimi ulicami czując nową porę roku w promieniach słońca i uśmiechach przechodniów. 
Nadejście Wiosny było doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić przedszkolakom, jak wielkie bogactwo niesie z sobą budząca się do życia przyroda. W salach przedszkolnych i na korytarzu pojawiły się wiosenne dekoracje. Zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci mogły obserwować hodowlę i wzrost między innymi: cebuli, fasoli, rzeżuchy. W wazonach pojawiły się gałązki bazi i forsycji. 
Przedszkolaki dużo dowiedziały się o życiu i zwyczajach oraz ciężkiej pracy pszczółek, zajadały się smakowitym chlebkiem z miodem. 
Dzięki uprzejmości taty Michała i Mateusza Król, który udostępnił nam narzędzia potrzebne w pracy pszczelarza, dzieci mogły przymierzyć strój z kapeluszem i siatką zabezpieczającą, dokładnie obejrzeć ramki z węzą i nadbudowanymi komórkami oraz inne przyrządy niezbędne przy wybieraniu modu. 
„Festiwal kolorów i muzyki” obfitował w mnóstwo niespodzianek. 
Jedną z nich było spotkanie z panami muzykami, którzy zapoznali dzieci z wyglądem oraz brzmieniem waltorni i fagotu. 
Te bardzo piękne i ciekawe instrumenty, większość pociech widziała i słyszała po raz pierwszy. 
Wspaniała gra na instrumentach nadała świetną oprawę konkursowi muzycznemu pt. "Wiosna w piosence", do którego zgłosiło się 15 dzieci. Wszyscy uczestnicy, pokonując tremę zaprezentowały przygotowane piosenki. 
Jury po wysłuchaniu wszystkich utworów przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: 
3 – 4 – latki 
I miejsce – Amelka Piasecka 
Ex aequo 
II miejsce - Róża Mendela 
II miejsce – Liliana Jagielska 
III miejsce – Emilka Krypel 
 
5 – 6 – latki 
I miejsce – Emilka Dylewska 
II miejsce - Paweł Maślanka 
III miejsce – Karolina Kłyż 
 
W trakcie oceny jury zwróciło szczególną uwagę na: 
  • dobór repertuaru dostosowany do wieku 
  • umiejętności wokalne 
  • ogólny wyraz artystyczny oraz zaangażowanie (oddanie klimatu piosenki) 
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostałe dzieci podziękowania za udział w konkursie oraz nagrody pocieszenia: 
Łucja Matyasik 
Ania Noga 
Nadia Biedroń 
Filip Andrejas 
Mateusz Litwin 
Mikołaj Matyasik 
Emilka Nowak 
Mateusz Wilk 
 
Wszystkim dzieciom, składamy serdeczne gratulacje i życzymy sukcesów oraz dalszego rozwijania swoich talentów. 
 
Nową porę roku, dzieci powitały również w poezji i prozie. Pani Grażyna z zaprzyjaźnionej biblioteki (os. Górali) przeczytała przygotowane bajeczki,  których treści dostarczyły przedszkolakom wiele miłych wrażeń i pozytywnych emocji. 

ZABAWY MUZYCZNO-PLASTYCZNE, 23 marca 2015

KOROWÓD NA POWITANIE WIOSNY, 23 marca 2015

ODKRYWAMY PRZYRODĘ "PSZCZOŁY", 25 marca 2015

KONKURS "WIOSNA W PIOSENCE", 26 marca 2015


12 lutego 2015

Konkurs recytatorski pt. "ZIMA"

W czwartek 12 lutego odbył się w naszym Przedszkolu konkurs recytatorski pt. "Zima".
Celem konkursu było: dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz popularyzacja poezji wśród dzieci. 
Do konkursu przystąpiło 16 przedszkolaków w dwóch kategoriach wiekowych: trzylatki i czterolatki, oraz pięcio i sześciolatki. 
 
Jury w składzie:
Maria Błaszczyk - Sobejko - Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 96, 
Grażyna Jastrzębska - Pani bibliotekarka (Biblioteka , os. Górali 5)
Beata Szydłowska  - Pani bibliotekarka, (Biblioteka nr 5, os. Zgody 7)
Dorota Czachura - wychowawczyni gr. I,
oceniało występy dzieci, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.
 
W kategorii dzieci młodsze, Jury przyznało nagrody:                                                                       
I MIEJSCE - ex aequo:
Amelka Piasecka gr.II 
Ola Porębska i Hania Urynowicz gr. I           
II MIEJSCE Kuba Jagusztyn   gr. II                                                                           
III MIEJSCE Lidzia Czachura  gr. II    
 
W kategorii dzieci starsze, Jury przyznało nagrody:
I MIEJSCE - ex aequo: 
Mateusz Litwin gr. IV, 
Mikołaj Matyasik gr. IV
II MIEJSCE Emilka Nowak gr. IV
III MIEJSCE Rosita Klimek  gr. IV   
 
Podziękowania za udział otrzymali:
Kacper Śliwa gr. I
Nikola Mazan gr. I
Łucja Matyasik gr. I
Zuzia Oterska gr. III
Mela Kaplita gr. IV
Ala Chochorowska gr. IV
Mateusz Wilk gr. IV
 
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
 

Konkurs recytatorski, 12 lutego 2015


10 lutego 2015

Bal Karnawałowy

Już Karnawał włożył maskę,
Drzwi otworzył z hukiem z trzaskiem!
Wpadł jak wicher do pokoju.
W czym?
W karnawałowym stroju!
-Cześć!
Przybiegłem w odwiedziny!
Mam wstążeczki i cekiny,
Nut wesołych dwie kieszenie
I do tańca ZAPROSZENIE!
 
... i nie trzeba było namawiać żadnej księżniczki ani rycerza, smoka ani tancerki, Roszpunki, Calineczki, Batmana bo muzyka, dobra zabawa i liczne konkursy porwały wszystkich przedszkolaków do wspaniałej zabawy.
Atmosfera sięgnęła zenit, kiedy ku ogólnym zachwytom, cukierek z ukrytym serduszkiem wskazał Królową i Króla balu.
 
Tańcom i pląsom nie było końca!
A na kolejny bal zapraszamy już za rok.

Bal Karnawałowy, 10 lutego 2015


9 lutego 2015

"Bal karnawałowy w SP nr 88"

W poniedziałkowe przedpołudnie przedszkolaki z najstarszej grupy "Kubusia Puchatka", zostały zaproszone do SP nr 88 (os. Szklane Domy) na Bal Karnawałowy.
Wodzirej od razu porwał wszystkie dzieci do szalonej zabawy, wywołując uśmiech na ich twarzyczkach. Jakże duża była radość zaskoczenia ze spotkania z Pierwszoklasistami, ktorzy tak nie dawno przychodzili codziennie do naszego Przedszkola...
 
Dyrekcji oraz paniom nauczycielkom ze Szkoły dziękujemy za radosne chwile, wspólną zabawę oraz miłe i gościnne przyjęcie.

Zabawa Karnawałowa w SP 88, 9 lutego 2015


4 lutego 2015

Konkurs plastyczny "Pada pada śnieg"

Miło nam podzielić się z Państwem informacją, iż dzieci z gr. Kubusia Puchaka (Ola, Ala, Ania, Kasia, Karolina, Emilka, Cyprian, Arek, Michał K., Mateusz K.) wykonały pracę nt. „PADA, PADA SNIEG”, ktora zdobyła nagrodę w konkursie plastycznym organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” im prof. A. Kamińskiego w Krakowie.
 
Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy, życzymy dużo twórczych przeżyć i dalszych sukcesów.

22 stycznia 2015

"Przegląd Jasełek, Kolęd i Pastorałek"

W czwartkowe przedpołudnie dzieci z grup "Zielonych Żabek" oraz "Kubusia Puchatka" brały udział w Przeglądzie Jasełek, Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie (Al. 29 Listopada) na którym zaprezentowały przygotowany program artystyczny.

Przegląd Jasełek, Kolęd i Pastorałek, 22 stycznia 2015


17 stycznia 2015

"Szachisci grają dla Polonii"

"Szachisci grają dla Polonii" to druga edycja akcji charytratywnej, która miała miejsce w SP nr 88 w Krakowie.
Łącznie w 3 grupach turnieju brało udział 61 młodych zawodników.
Przedszkole "Pod Świerkami" reprezentowały dziewczynki z gr. IV: Emilka Nowak (V miejsce) i Rosita Klimek oraz Natalka Szopa z gr. III.
Główną nagrodę i I miejsce zdobyła obecnie uczennica klasy I SP 87 w Kraków - Emilka Szopa, III miejsce zajęła Zuzia Nowak (SP im. św. Wincentego Pallottiego w Krakowie).
Cieszy nas fakt, ze obydwie dziewczynki są absolwentkami naszego Przedszkola.
Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszach sukcesów.
Emilce życzymy powodzenia w wielkim finale, który odbędzie się w Warszawie.
 
Wpisowe z zawodów trafi na organizację wakacji dla dzieci zza naszej wschodniej granicy.

"Szachiści grają dla Polonii", 17 stycznia 2015


14 stycznia 2015

"Koncert Noworoczny"

W to wyjątkowe popołudnie wszystkie dzieci zaprosiły swoich najbliższych na Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd, aby jeszcze raz poczuć magię ciepłego i serdecznego klimatu świąt. Wszystkie dzieci pięknie zaprezentowały swój przygotowany program, kończąc tegoroczny koncert życzeniami dla wszystkich:
 
... z tym Nowym Roczkiem składamy życzenia 
szczęścia i zdrowia bo to nade wszystko
niech miłość zawsze gości w waszych sercach
niech w was zapłonie domowe ognisko.
 
Szczęśliwego Nowego Roku, by był lepszy niż ten, który minął
niech gwiazdka szczęścia nikomu nie blednie
niech dni radości wszystim ludziom płyną...

Koncert Noworoczny, 14 stycznia 2015


14 stycznia 2015

"NAJPIĘKNIEJSZY BOŻONARODZENIOWY ANIOŁEK" - WYNIKI

Serdecznie dziękujemy dzieciomi i ich rodzicom za przygotowanie prac na konkurs.
Każdy aniolek był wyjątkowy i bardzo pomysłowy.
Na konkurs dostarczono 25 prac, które wyeksponowano na wystawie w holu przedszkola.
Podczas jej trwania dzieci, rodzice (opiekunowie) oraz dziadkowie mogli zagłosować i wybrać 3 najładniejsze aniołki.
Wszystkim laureatom i uczestnikom życzymy dalszych sukcesów i mnóstwo twórczych pomysłów.
Finał konkursu miał miejsce tuż po zakończeniu Koncrtu Bożonarodzeniowego. 
Na podstawie przeliczonych wszystkich Państwa głosów wyłoniono miejsca i wyróżnienia:
 
I MIEJSCE - Rosita Klimek (29 głosów)
II MIEJSCE - Ala Chochorowska (21 głosów)
Ex aequo: 
III MIEJSCE - Zuzia Szymańska (20 głosów)
III MIEJSCE - Filip i Wiktor Matluch (20 głosów)
              
WYRÓŻNIENIA:
Emilka Nowak (19 głosów)
Mateusz i Michał Król (16 głosów)
 
PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ (13 głosów i mniej)
Justyna Bzyl
Kuba Jagusztyn
Mela Kaplita
Mateusz Kwiecień
Mateusz Litwin
Kamil Macałka
Łucja Matyasik
Mikołaj Matyasik
Paweł Maślana
Róża Mendela
Paweł Myszka
Zuzia Oterska
Ola Pałka
Amelka Piasecka
Arek Ruśniak
Kasia Suder
Gabrysia Świętach
Michał Świętach
Mateusz Wilk
 
ODDANO 133 GŁOSY - W TYM 42 NIEWAŻNE – NIEZGODNE Z REGULAMINEM GŁOSOWANIA.

Bożonarodzeniowy Aniołek - konkurs, 14 stycznia 2015


12 stycznia 2015

"Rodzinne kolędowanie"

Podobnie jak w ubiegłych latach w sali kinowej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida miał miejsce niezwykły wieczór. Już po raz piąty odbyły się występy rodzinnych grup kolędniczych pod hasłem "Rodzinne kolędowanie". Nasze Przedszkole reprezentowali Państwo: Dragan, Jagielscy, Jagusztyn, Nowak oraz ich pociechy: Marta, Liliana, Kuba oraz Emilka. 
 
Rodzinne kolędowanie to niezwykła okazja do wspólnej zabawy opartej na polskiej tradycji.
 
Nasi kolędnicy otrzymali gromkie brawa i pamiątkową statuetkę. Dodatkowo każde występujące przedszkole otrzymało nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł przyznaną przez Radę Dzielnicy XVIII. 
 
 
Serdecznie dziękujemy występującym Rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu.

9 stycznia 2015

"White Christmas"

Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z sukcesu Mateusza L. z grupy „Kubusia Puchatka”, który wziął udział w 
II NOWOHUCKIM KONKURSIE
PIOSENKI ZIMOWEJ I KOLĘD
w języku angielskim
dla przedszkoli i szkół podstawowych
„WHITE CHRISTMAS”
 
i zdobył I MIEJSCE w swojej kategorii wiekowej.
 
Mateusz zaśpiewał utwór „Little snowflake”.
Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 92 w Krakowie.

"White Christmas" - konkurs, 9 stycznia 2015


4 grudnia 2014

Święty Mikołaj

Tegoroczna aura nie zmyliła Świętego Mikołaja i pomimo braku śnieżnego puchu pojawił się wśród dzieci, które z utęsknieniem od sanego rana czekały na przybycie tak ważnego Gościa. A kiedy zajął honorowe miejsce, rozpoczął się artystyczny występ przedszkolaków z najstarszych grup.
Nie zabrakło również konkursów i niespodzianek dla Mikolaja.
Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Po występach św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wyczekiwanymi upominkami.

To był dzień pełen wrażeń!
Dziękujemy Mikołaju!

Święty Mikołaj w Przedszkolu, 4 grudnia 2014


25 listopada 2014

Konkurs "Mój Przyjaciel Miś"

Cieszymy się, że konkurs plastyczno – literacki "Mój przyjaciel Miś" dla dzieci oraz rodziców
spotkał się z tak sympatycznym odzewem. Wszystkie dostarczone prace były bardzo pomysłowe, pracochłonne i pięknie wykonane.
Prace w formie ksążeczek opowiadały historie i przygody, jakie spotkały głównych bohaterów - misiaczków.  
 
Jury po obejrzeniu wspaniałych prac postanowiło przyznać nagrody i wyrożnienia:

w kategorii: książeczka

I miejsce – Mikołaj Komisarczyk – gr. II
II miejsce – Paweł, Mateusz Litwin – gr. I i IV

dwa równożędne
III miejsce – Zosia Wójciak – gr. II
III miejsce – Marta Dragan – gr. II

w kategorii: praca płaska

I miejsce – Gabrysia Świętach – gr. I
II m
ejsce – Julia Tomal i Kacper Przędzik – gr. IV i II

dwa równożędne
III miejsce – Michał Świętach – gr. IV
III miejsce – Lidia Czachura  – gr. II

oraz wyróżniania:
Ala Chochorowska – gr. IV
Melania Kaplita – gr. IV
Mateusz Kwiecień – gr. II
Amelia Piasecka – gr. II
Bartosz Nastałek – gr. IV
Paweł Maślanka – gr. III
Filip i Wiktor Matluch – gr. I i IV
Filip Andrejas – gr. II
Mateusz wilk – gr. IV
Arek Ruśniak – gr. IV
Mikołaj Matyasik – gr. IV

Dziękujemy uczestnikom i ich rodzinom za udział w konkursie.
Wszystkie prace zostały nagrodzone dyplomami oraz upominkami.

Konkurs "Mój Przyjaciel Miś", 25 listopada 2014


13 listopada 2014

Jaś i Małgosia na wycieczce w lesie

W czwartkowe popołdnie sala starszaków zamieniła się w leśną scenerię, a dzieci przebrały się za muchomorki, skrzaty, jagódki, wiewiórki i zajączki na czele z liskiem oraz Jasiem i Małgosią. Wśród aktorów nie zabrakło również mamy oraz rozważnego narratora.
Dzieci czasie przedstawienia zaprezentowały przybyłym gościom scenki, w których udowodniły, że doskonale znają zasady bezpiecznego zachowania się w lesie.
Całość inscenizacji była przepełniona tańcami i muzyką, a dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności.

Jaś i Małgosia na wycieczce w lesie, 13 listopada 2014


7 listopada 2014

"Przedstawienie "Aquafresh" - gr. III

W piątkowe przedpołudnie dzieci z grupy "Żabek" przygotowały wspaniałą niespodziankę zapraszając wszystkich przedszkolaków na przedstawienie zatytułowane „W Pastusiowej Krainie”.

Najważniejszym celem tej inscenizacji było przypomnienie i utrwalenie zasad prawidłowej higieny jamy ustnej przez dzieci oraz pokazanie zgubnych skutków nieregularnego mycia zębów. Przygoda Pastusiów, które pomogły brudnym ząbkom ustrzec się przed Robaczkiem Próchniaczkiem, uświadomiła dzieciom powagę problemu i z pewnością zachęciła do systematycznej, codziennej higieny jamy ustnej.

Przedstawienie było uzupełnieniem realizowanego w naszym przedszkolu Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków "Akademia Aquafresh".

Przedstawienie "Aquafresh" - gr. III, 7 listopada 2014


6 listopada 2014

"Dziecko czytelnikiem"

W tym roku szkolnym dzieci z grup III i IV uczestniczą w akcji „Dziecko czytelnikiem”.
W ramach działań i współpracy z Biblioteką (os. Górali), dzieci na cyklicznych spotkaniach wprowadzane są w świat bajek i opowiadań, poznają tajniki biblioteki oraz mają możliwość wypożyczać wybraną książeczkę do domu.
Podczas wizyty dzieci zapoznały się z personelem biblioteki, zwiedziły czytelnię i wypożyczalnię.
Jednak najważniejszym wydarzeniem podczas tej wycieczki było to, że każde dziecko zostało uroczyście pasowane na pełnoprawnego czytelnika i mogło
wypożyczyć książeczkę.

"Dziecko czytelnikiem", 6 listopada 2014


21 października 2014

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Wtorkowy dzień był szczególnie ważny dla dzieci, które we wrześniu przekroczyły próg Przedszkola "Pod Świerkami".

Podczas uroczystości "Pasowania na przedszkolaka" dzieci z grupy maluszków po raz pierwszy wystąpiły przed zgromadzoną publicznością prezentując swoje umiejętności, zdobyte podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. "Smoki" wspaniale śpiewały, tańczyły a nawet zagrały na instrumentach.
Po zakończonej części artystycznej Pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania.
Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i mały smakołyk.

Pasowanie na Przedszkolaka, 21 października 2014


18 października 2014

SUKCES SZACHOWY EMILKI

Serdecznie gratulujemy EMILCE NOWAK (gr. "Kubusia Puchatka"), która zdobyła III miejsce w grze w szachy w kategorii dziewcząt do lat 6 w Otwartych Mistrzostwach Małopolski.
Zawody odbyły się w Przebieczanach a ich organizatorami byli: MKS MOS Wieliczka,
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce, Małopolski Związek Szachowy,Szkoła Podstawowa w Przebieczanach.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

Sukces szachowy Emilki, 18 października 2014


30 września 2014

REKORD W MYCIU ZĘBÓW

W ramach Ogólnopolskiego programu Akademii Aquafresh wszystkie dzieci z naszego Przedszkola przyłaczyły się do największego w historii Polski wydarzenia związanego z higieną jamy ustnej. Dzisiaj w samo południe Przedszkolaki pobiły Rekord Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby jednocześnie.

Rekord w myciu zębów, 30 września 2014


 

Joomla templates by a4joomla