Najważniejsze wydarzenia w roku szkolnym 2013/2014

 

 

 

25 czerwca 2014

FESTIWAL FILMÓW DLA DZICI - KINO KIJÓW

W ramach Festiwalu Filmów dla Dzieci przedszkolaki z najstarszych grup, miały okazję obejrzeć dziewięć krótkometrażowych, wartościowych, różnorodnych i dostarczających pozytywnych emocji animacji. Na wielkim ekranie ukazały się światy malowane tęczą, zrobione z plasteliny, drewna czy makaronu. Wszystkie one przeniosły dzieci w niezwykły świat wyobraźni, gdzie wszystko jest możliwe, a przygody zawsze dobrze się kończą.
Autorzy poprzez animacje przekazali młodemym widzom w prosty i zabawny sposób tematy dotyczace przyjaźni, ekologicznego stylu życia, odwagi, więzi rodzinnych czy kreatywności.

Po projekcji filmów, przedszkoalki zostały zaproszone na bardzo ciekawe warsztaty, w czasie których za pomocą własnych obrazków oraz aparatu fotograficznego mogły stworzyć krótkie animacjie. To był bardzo udany i ciekawy wyjazd.

Festiwal Filmów Dla Dzieci - Kino Kijów, 25 czerwca 2014


13 czerwca 2014

Pożegnanie starszaków - powitanie wakacji

W piątkowe popołudnie - 13 czerwca - wszystkie przedszkolaki brały udział w uroczystości "Pożegnania Przedszkola". Dzieci śpiewały, recytowały wiersze, zaprezentowały swoje umijętności taneczne.
Nadszedł również czas na pożegnanie najstarszych wychowanków, którzy po wakacjach zostaną uczniami Szkoły Podstawowej.
Panie wychowaczynie wręczyły każdemu dziecku dyplom ukończenia przedszkola oraz pamiątkową książeczkę.
Po zakończonej części artystycznej dzieci mogły bawić się w naszym ogrodzie oraz korzystać z piknikowych atrakcji.
Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom życzymy udanych wakacji, a absolwentom samych sukcesów w szkole.

Pożegnanie starszaków, powitanie wakacji, 13 czerwca 2014


6 czerwca 2014

Przegląd teatralny „TEATR MAMY I TATY”

„TEATR MAMY I TATY” to inicjatywa i pomysł nauczycielek z Samorządowego Przedszkola nr 104, którego celem była integracja rodziny z przedszkolem i środowiskiem lokalnym, jak również rozwijanie u dzieci zainteresowań literaturą piękną i teatrem oraz ukazanie bogactwa i różnorodności tej sztuki.
Przegląd adresowany był do rodziców dzieci uczęszczających do Samorządowych Przedszkoli z Dzielnicy XVIII.

Finał tego wydarzenia odbył się w sali kinowej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida.
Nasze przedszkole reprezentowała grupa teatralna (złożona z chętnych rodziców), która wystawiła sztukę "Pan Twardowski".
Każde przedszkole otrzymało nagrody ufundowane przez Radę i Zarząd Dzielnicy XVIII oraz organizatorów.

Prapremirę tego przedstawienia, dzieci z naszego przedszkola miały okazję zobaczyć kilka dni wcześniej, w dniu swojego święta.
Wszystkie nasze pociechy były zachwycone spektaklem i grą aktorów, dzieci z dumą rozpoznały swoich rodziców i w ogóle nie miały ochoty opuszczać "sali teatralnej".
Ich miny mówiły jedno: chcemy jeszcze.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się i przyczynili w stworzenie tak miłego i pięknego prezentu dla dzieci. Na długo zostanie on w ich pamięci.

"PAN TWARDOWSKI"
SCENARIUSZ I REŻYSERIA - PANI DOROTA
 
OBSADA:
PAN TWARDOWSKI - TATA LIDKI CZ. (GR. I)
PANI TWARDOWSKA - MAMA LIDKI CZ. (GR. I)
DIABLICA - MAMA EMILKI N. (GR. III)
KARCZMARKA - MAMA BARTKA N. (GR. III)
KWIACIARKA - MAMA KLAUDII B. (GR. IV)
KUPIEC - MAMA OLIWKI G. (GR. II)
KRAKOWIANKI I KRAKOWIACY - EMILKA, JUSTYNA, KLAUDIA, NATALKA, ANTEK, KRZYŚ, JEREMI, ERYK

Przegląd teatralny „TEATR MAMY I TATY”, 6 czerwca 2014


19 maja 2014

Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych

W celu upamiętnienia 65 rocznicy powstania Nowej Huty,  Dyrektorzy nowohuckich Samorządowych Przedszkoli w Krakowie (nr: 46, 93, 94, 96, 99, 104, 113, 115, 117, 151, 182) zorganizowali  kolejny już IX Nowohucki Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych pod hasłem „Przedszkolaki z dedykacją dla Nowej Huty”.
Dzieci z grupy Smoków i część dzieci z grupy Kubusia Puchatka przygotowały wspaniałe widowisko. Były tańce, wiersze oraz instrumentacja, a wszystko to w bogatej,  plastyczno - recyklingowej oprawie.

Cieszymy się, że naszym występem dostarczyliśmy zgromadzonej widowni wiele miłych i  estetycznych wrażeń.

Podczas Przeglądu mogliśmy podziwiać wystawę prac konkursowych:

prace plastyczne:

Emilka Szopa - II miejsce
Klaudia Bar - III miejsce

(konkurs zorganizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 104 w Krakowie)

praca fotograficzna:

Mateusz Litwin – II miejsce
(konkurs zorganizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 93 w Krakowie)

Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych, 19 maja 2014


30 kwietnia 2014

„Papierowe cuda”

Miło nam poinformować, że prace  dziewczynek z naszego Przedszkola zostały docenione przez Jury i zdobyły wysokie miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem: „PAPIEROWE CUDA”, zorganizowanym  przez Samorządowe Przedszkole nr 152 w Krakowie. Na konkurs wpłynęło 72 prac, w tym 58 płaskich i 14 przestrzennych z 37 Przedszkoli z różnych regionów Polski.
Jurorzy oceniając prace kierowali się następującymi kryteriami: oryginalnością, ogólnym wrażeniem artystycznym i pomysłowością, zgodnością z wymogami regulaminu, samodzielnością i estetyką wykonania.

W kategorii prac płaskich dzieci 5 i 6-letnich
II miejsce zajęła praca Kasi Suder
W kategorii prac przestrzennych dzieci 5 i 6-letnich
II miejsce zajęła praca Emilki Szopy
Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"Papierowe cuda", 30 kwietnia 2014


26 kwietnia 2014

II Międzywojewódzki Turniej Szachowych Nadziei

Składamy serdeczne gratulacje dziewczynkom reprezentującym nasze Przedszkole w II Międzywojewódzkim Turnieju Szachowych Nadziei, zorganizowanym w Przedszkolu Samorządowym „Tęczowa Kraina” w Alwernii.
Wspaniała gra małych sportsmenek pozwoliła im zająć bardzo wysokie miejsca (w rozgrywkach startowało 30 zawodniczek)
IV miejsce zajęła Klaudia Bar
VI miejsce zajęła Emilka Nowak
VII miejsce zajęła Zuzia Nowak, obecnie uczennica I klasy SP.

Współorganizatorami rozgrywek byli: UKS przy SP 8 Chrzanów oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
 Zawody zgromadziły 85 zawodników z województwa małopolskiego, podkarpackiego i mazowieckiego urodzonych w 2007, 2008 i 2009 roku.
Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 10 minutowym.


25 kwietnia 2014

Muzykowanie u Carla Orffa

W ramach IX Nowohuckiego Przeglądu Artystycznego Dzieci Przedszkolnych grupa Smoków wzięła udział w konkursie "Muzykowanie u Carla Orffa - Instrumentacja utworu muzycznego"pod patronatem medialnym XVIII Dzielnicy. Dzieci zaprezentowały utwór J. Straussa "Święto ognia". Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników 19 maja na Przeglądzie Artystycznym.

/W galerii zdjęcia z próby generalnej/

"Muzykowanie u Carla Orffa", 25 kwietnia 2014


22-25 kwietnia 2014

Tydzień Ekologiczny

Od 22 do 25 kwietnia w ramach Tygodnia Ekologicznego pod hasłem "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY" oraz DNI ZIEMI, przedszkolaki uczestniczyły w różnych zajęciach poświęconych temu tematowi. We wtorkowy słoneczny dzień, dzieci miały okazję obserwować ptactwo i roślinność w czasie spaceru nad piękny Zalew Nowohucki, poznały pojęcie natury, zdobyły wiedzę o chronionych gatunkach. W Dzień Marchewki dzieci założyły ubranka w kolorze pomarańczowym, poznały odżywcze właściwości marchewki i uczyły się wprowadzać ją do jadłospisu w różnorodnych formach. Soczek był przepyszny, wywołał wielki entuzjazm na roześmianych twarzyczkach i dostarczył dużo energii do zabawy. Czwartek został nazwany Dniem  Drugiego  Śniadania. Dzieci z zachwytem, same przygotowały kolorowe i pyszne kanapki i zjadały je z apetytem.  Małe pociechy dowiedziały się, jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe. Poznały odżywcze właściwości owoców i warzyw, oraz dowiedziały się, że należy je spożywać pięć razy dziennie.

Tydzień zakończył się wyjściem na Plac Centralny (Aleja Róż) na Krakowską Wystawę Ekologiczną, gdzie przedszkolaki wymieniły surowce wtórne na sadzonki, które ozdobią nasz przedszkolny ogród.

Tydzień Ekologiczny, 22-25 kwietnia 2014


14 kwietnia 2014

Inspektorat Ruchu Drogowego w Przedszkolu

Przez cały rok szkolny 2013/2014 realizujemy w naszej placówce temat o szeroko pojętym bezpieczeństwie dzieci. W związku z tym, w poniedziałkowe przedpołudnie pracownicy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie przeprowadzili prelekcję o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego jak również o bezpiecznym zachowaniu się na drodze.   

Inspektorat Ruchu Drogowego, 14 kwietnia 2014


11 kwietnia 2014

Konkurs Plastyczny

Miło nam jest poinformować, że Emilka Szopa i Klaudia Bar z grupy „Smoków”
zdobyły II i III miejsce w konkursie plastycznym przeznaczonym dla dzieci 5-6 letnich,  uczęszczających do nowohuckich przedszkoli.

Konkurs został zorganizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 104 z oddziałami integracyjnymi im. Małego Księcia w Krakowie i odbył się w ramach IX Nowohuckiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych, pod hasłem

RZEDSZKOLAKI Z DEDYKACJĄ DLA NOWEJ HUTY

Na konkurs wpłynęło  ponad 65 różnorodnych prac plastycznych.
Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


10 kwietnia 2014

WOPR w Przedszkolu

W czwartkowe przedpołudnie wszystkie przedszklaki gościły szczególnych, ważnych gości. Do przedszkola "Pod Świerkami" zawitali przedstawiciele Krakowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkokwego.
W czasie tego spotkania dzieci dowiedziały się co należy zrobić w przypadku gdy ktoś straci przytomność, jak ważna jest znajomość własnego adresu zamieszkania oraz jak należy zadbać o bezpieczeństwo w czasie pobytu nad wodą, w czasie kąpieli na powietrzu oraz na basenie zadaszonym.
Ratownicy pokazali dzieciom również przykład masażu serca na manekinie.

Dzieci były ze spotkania bardzo zadowolone.             

WOPR w Przedszkolu, 10 kwietnia 2014


5 kwietnia 2014

IV Świąteczny Ogólnopolski Turniej Szachowy Przedszkolaków

Relacja w artykule Pana Marczka Czepiec.      

IV Ogólnopolski Turniej Szachowy, 5 kwietnia 2014


26 marca 2014

Opera Krakowska - "Księga Lasu" 

Dzięki uprzejmości Rady Radziców i nogrodzie pieniężnej jaką "Kapela Świerkowa" zdobyła w Konsercie Kolęd, dzieci z grupy Kubusia Puchatka i Smoków mogły obejdzeć spektakl muzyczny pt."Ksiega lasu". W Operze Krakowskiej w kameralnej sali, aktorzy zachwycili nas swoją kunsztowną grą i śpiewem. Niejednokrotnie byliśmy zaskoczeni zadziwiającymi rozwiązaniami scenograficznymi oraz pięknymi kostiumami. Tuż nad naszymi głowami - na balkonie - orkiestra tworzyła tło do wydarzeń na scenie. Całe przedstawienie utrzymane w konwencji baśni nauczyło nas, że miłość, mądrość i uczciwość to cechy bardzo ważne w życiu, godne naśladowania.

Radzie Rodziców dziękujemy za tak piękny gest i niezapomniane wrażenia.


22 marca 2014

Konkurs piosenki "Przedszkolaki z dedykacją dla Nowej Huty"  

W sobotnie przedpołudnie w Przedszkolu nr 115 (os. Albertyńskie) odbył się konkurs piosenki tematycznie związanej z Krakowem i Nową Hutą pt. „Przedszkolaki z dedykacją dla Nowej Huty”. Konkurs został zorganizowany w ramach IX Nowohuckiego Przeglądu Artystycznego Dzieci Przedszkolnych.

Nasze przedszkole reprezentował Michał Świętach z grupy Kubusia Puchatka oraz Krzyś Jeziorowski z grupy Smoków. Miło nam poinformować, że Krzyś wykonał piosenkę pt. „Przyleciał ptaszek” i zdobył wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


21 marca 2014

Powitanie Pani Wiosny

Nareszczie jest. Wiosna. Przyszła wraz ze słońcem, z pierwszymi kwiatami, ze śpiewem ptaków, z pierwszymi pąkami i radością na twarzach dzieci. Przedszkolaki przywitały Panią Wiosnę na mostku nad rzeką i z piosenką na ustach wróciły do przedszkola aby pobawić się w słonecznym, wiosennym ogrodzie.

Powitanie Pani Wiosny, 21 marca 2014


20 marca 2014

"Przedszkolaki z dedykacją dla Nowej Huty" - konkurs fotograficzny

Z okazji 65 lecia Nowej Huty został zorganizowany konkurs fotograficzny dla przedszkolaków i ich rodziców.

Konkurs miał na celu: 

  • budzenie przywiązania i szacunku do najbliższej okolicy „małej ojczyzny”,
  • złożenie życzeń dzielnicy Nowej Hucie w 65 lecie jej powstania poprzez upowszechnianie i popularyzacje fotografii wśród dzieciaków i ich rodziców jako dziedziny sztuki,
  • kształtowanie piękna i oryginalności swojego regionu.

Jury wyłoniło nagrodziło trzy zdjęcia:

  • I miejsce - Mateusz Litwin
  • II miejsce - Emilka Nowak
  • III miejsce - Mikołaj Matyasik
Dzieciom i ich Rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"Przedszkolaki z dedykacją dla Nowej Huty" - konkurs fotograficzny, 20 marca 2014


20 marca 2014

"W rytmie wiosny" - turniej taneczny

Z okazji zbliżającej się wiosny, czwórka dzieci z grupy Smoków, wzięła udział w I Turnieju Tanecznym "W rytmie wiosny". Turniej zorganizowany w Przedszkolu 151 na os. Niepodległości, miał integrować lokalną społeczność oraz rozbudzać wrażliwość taneczną dzieci. Jury złożone z dyrektorów przedszkoli i profesjonalistów z klubu tanecznego "Pasja", doceniło naszych wychowanków. Antoś i Justynka zdobyli trzecie miejsce za oryginalny taniec hip hop do melodii "I need your love". Eryk i Klaudia zostali wyróżnieni za zaangażowanie i rytmiczność w stylu dance do piosenki "On the flor". Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za zdobycie pucharu dla naszego przedszkola.

"W rytmie wiosny" - turniej taneczny, 20 marca 2014


12 marca 2014

"Konkurs recytatorski"

12 marca 2014 dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie recytatorskim "Któż wypowie Twoje piękno Krakowie prastary...", zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 99 w Krakowie.

Naszą placówkę reprezentowało 6-cioro dzieci: Marta Dragan (gr.I), Natalka Szopa, Natalka Rachwalska (gr.II), Mateusz LItwin (gr. III) oraz Klaudia Bar i Jeremiasz Ortyl (gr.IV). W obu kategoriach wiekowych nasi recytatorzy odniśli wielki sukces. W młodszej Wyróżnienie zdobyła Marta Dragan, w grupie starszej III miejce zajęła Klaudia Bar. I miejsce jury przyznało Mateuszowi Litwinowi, który urzekł wszystkich swoją interpretacją wiersza.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs recytatorski, 12 marca 2014


18 luty 2014

"Bal karnawałowy"

Karnawał to fantastyczny czas dla naszych milusińskich. Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu odbył się taki bal 18 lutego, podczas którego najmłodsi mieli możliwość wspólnego potańczenia i zaprezentowania swoich strojów. Niezliczone księżniczki,towarzyszący im kowboje, krasnoludki, motylki, smoki oraz batman ze spidermanem, a także inne postacie kreskówek opanowały na kilka godzin przedszkole. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Zobaczcie proszę sami. Zapraszamy do galerii zdjęć...

Bal karnawałowy, 18 luty 2014


21 stycznia 2014

"Dzień babci i dziadzia"

We wtorkowe przedpołudnie dzieci z wszystkich grup przywitały w przedszkolu przybyłych gości. Wnuczęta podziękowały swoim Babciom i Dziadkom za opiekę i ciepło prezentując bogaty program artystyczny. Dzieci w wierszach, śpiewie, grze na instrumentach i tańcach wyraziły miłość i wdzięczność jaka wypełniła ich małe serduszka, a szanownym Jubilatom niejednokrotnie ze wzruszenia pojawiły się w oczach łzy dumy i szczęścia. 

Po części artystycznej każdy wnuk obdarował swoich krewnych przygotowanym upominkiem.
Dla uświetnienia tego dnia przyłączyły się niezawodne Mamy, przygotowując słodkości na stół.
 
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY:
gr. I
mamie Marty D.
mamie Łucji M.
mamie Mikołaja K.
mamie Kuby J.
gr. II
mamie Natalki Sz.
mamie Pawła M.
mamie Wiktora K.
mamie Oliwiera D.
gr. III
mamie Rosity K.
mamie Oli P.
mamie Karoliny K.
mamie Michała Ś.
mamie Michała i Mateusza K.
gr. IV
mamie Emilki Sz.
mamie Wiktora P.
mamie Dominika K.
mamie Daniela B.

Dzień babci i dziadzia, 21 stycznia 2014


10 stycznia 2014

"Koncert Noworoczny"

Jak co roku, okres  Świąt Bożego Narodzenia stał się okazją do wspólnego kolędowania. 

W piątkowe popołudnie do naszego przedszkola zawitali zaproszeni rodzice aby obejrzeć przygotowany przez wszystkie dzieci „Koncert Noworoczny”. W czasie programu artystycznego śpiewały i tańczyły oraz grały na instrumentach: gwiazdeczki, śnieżynki, góralki i górale oraz aniołki i diabełki. Wyjątkową i magiczną atmosferę dodatkowo uatrakcyjniła radosna wiadomość.  W przeglądzie rodzinnych grup kolędniczych „Rodzinne kolędowanie”, organizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 107 oraz  Ośrodek  Kultury im. C. K. Norwida chętna grupa dzieci i ich rodziców wyśpiewała dla naszego przedszkola ex aequo  I miejsce.

Dziękujemy i gratulujemy.

Koncert Noworoczny, 14 stycznia 2014


9 stycznia 2014

"Koncert Kolęd"

.Z ogromną radością informujemy, że zespół Rodziców wraz ze swoimi dziećmi z dużym powodzeniem reprezentował nasze przedszkole w III Miedzyprzedszkolnym Przeglądzie  Rodzinnych Grup Kolędniczych. 

 
Grupa „Kapela Świerkowa”  w składzie:
Dragan Marta i Ania, Artur - gitara
Jagielska Liliana i Ewelina, Dominik - klawisze
Jagusztyn Kuba i Ewelina
oraz Nowak Emilka i Urszula,  zdobyła nagrodę Grand Prix  śpiewając kolędę „Przybieżeli po naszemu”.
 
Konkurs odbywa się już od dwóch lat i cieszy się coraz większą popularnością.
W tym roku w przeglądzie wzięło udział 16 zespołów, składających się z ponad 50 rodzin.
Jury w swoim wyborze kierowało się: wykonaniem utworu pod względem poprawności linii melodycznej, aranżacją, pomysłowością w doborze strojów, rekwizytów, instrumentacją oraz ogólnym wyrazem artystycznym.
Pomysłodawcą przeglądu jest kadra Samorządowego Przedszkola nr 107, os. Słoneczne 27, zaś do organizacji imprezy artystycznej włączył się Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida oraz sponsorzy głównych nagród – Rada i Zarząd Dzielnicy VXIII.
Grupa „Świerkowa kapela” zdobyła dla dzieci z naszego przedszkola nagrodę  finansową w wysokości  500 zł 
„Świerkowej kapeli” życzymy dalszych sukcesów, jednocześnie składając serdeczne podziękowania za trud włożony w przygotowanie utworu, za poświęcony czas i zaangażowanie się „w życie” naszego przedszkola. 

DZIĘKUJEMY.

Koncert kolęd, 9 stycznia 2014


19 grudnia 2013

Konkurs "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom za tak liczny udział w konkursie  na „Najpiękniejszą ozdobę choinkową”.
Wszystkie ozdoby są piękne i zasługują na wielkie brawa i uznanie.
Małe cudeńka przystroiły naszą  przedszkolną choinkę, która w tym roku jest wyjątkowa, gdyż ubrana w dzieło rączek naszych pociech.
Składamy serdeczne gratulacje wszystkim  uczestnikom konkursu, życząc dalszych sukcesów, a przede wszystkim wielkiej radości tworzenia.
Rodzicom i opiekunkom dziękujemy za zaangażowanie i oddawanie swoich głosów na najładniejszą i najciekawszą pracę.
 
Głosy Państwa wyłoniły zwycięzców:
I miejsce  - Emilka Nowak, gr. III - 29 głosów
II miejsce - Mateusz i Michał Król, gr. III -18 głosów
III miejsce - Marta Dragan, gr. I - 16 głosów
 
wyróżnienia:
Bartek Nastałek, gr. III - 15 głosów
Mikołaj Komisarczyk, gr. I - 13 głosów
Tosia Śliwa, gr. I - 12 głosów
Mateusz Litwin, gr. III - 12 głosów
 
podziękowania za udział:
Kacper Przędzik, gr. I 
Lidia Czachura gr. I 
Mikołaj Komisarczyk gr. I
Róża Mendela gr. I
Kamil Pośnik gr. I 
Filip Matluch gr. I
Emilka Krypel gr. I
Zosia Wójciak gr. II
Jula Tomal  gr. III
Wiktor Matluch gr. III
Michał Świętach gr. III
Ala Chochorowska gr. III
Mieszko Rafalski gr. III
Julia  Fryda gr. III
Justyna Bzyl gr. III
Rosita Klimek gr. III
Mela i Dominik Kaplita gr. III i IV
Kacper Boratyn  gr. IV
Emilka Szopa gr. IV
Antek Suliga  gr. IV
Gabrysia Czernek gr. IV
Wiktor Pachoń gr. IV
Kinga Szewczyk gr.IV
Natalka Miśkiewicz gr. IV
Karolina Prażuch gr. IV

Konkurs "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa", 19 grudnia 2013


13 grudnia 2013

Konkurs "Pastusiowy plakat" - rozstrzygnięcie

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt: „Pastusiowy plakat” organizowanym w ramach projektu edukacyjnego 

„Akademii Aquafresh”

 

I  miejsce zdobyła Zosia Wójciak z grupy „Zielone Żabki” 

II  miejsce zdobył Kacper Boratyn z grupy „Smoki”

III  miejsce zdobył Mikołaj Komisarczyk z grupy „Słoneczka”

III  miejsce zdobyła Marta Dragan z grupy „Słoneczka”

Wyróżnienia:

  • Bartosz Nastałek gr „Kubusia Puchatka”
  • Karolina Kłyż gr „Kubusia Puchatka”
  • Melania i Dominik Kaplita gr„Kubusia Puchatka” oraz „Smoki”

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie konkursem i zachęcamy wszystkich Rodziców do dalszego aktywnego udziału w organizowanych przez nas akcjach i konkursach.

Wyniki konkursu "Pastusiowy plakat", 13 grudnia 2013


21 listopada 2013

"Hop przez kałużę"

W czwartek 21.11.2013 r w naszym przedszkolu odbyły się zawody sportowe pt. „ Hop przez kałużę”. Dzieci miały okazję rywalizować między sobą w konkursach gimnastycznych kształtujących ogólną sprawność , szybkość i skoczność oraz poznanie zasady ‘fair play’. Największą popularnością cieszył się konkurs noszenia wody w chochli oraz slalom między kałużami. Radości i głośnemu dopingowaniu swojej drużyny nie było końca, a po przyznaniu punktów wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Zawody sportowe - "Hop przez kałużę", 21 listopada 2013


14 listopada 2013

"Mali Twórcy"

„Naczynia dawniej i dziś” - taki tytuł nosiły warsztaty ceramiczne, poprowadzone przez artystę plastyka Izę Iwasyk z pracowni „Mali twórcy” http://malitworcy.pl/

Dzieci z zachwytem obserwowały jak z kawała gliny powstają stopniowo miseczki i talerze, a niektóre z nich mogły spróbować własnoręcznie wyczarować na kole naczynie i przekonać się, że nie jest to łatwa praca.

Po pokazie dzieci stworzyły swój własny lampion i mogły do woli pobawić się gliną, co wywołało na ich buzi wielką radość i zadowolenie.  

Warsztaty - "Mali Twórcy", 14 listopada 2013


13 listopada 2013

"Pan Twardowski"

Budzenie zainteresowania tradycją i kulturą naszego regionu na stałe wpisało się w kalendarz działań patriotycznych w naszym przedszkolu. Jedną z licznych atrakcji uświetniających Tydzień Patriotyczny było przedstawienie teatralne  "Pan Twardowski" w wykonaniu nauczycielek i dzieci, ze starszych grup przedszkolnych. Poznanie legendy krakowskiej zainspirowało dzieci i rodziców do udziału w konkursie, którego tematem była ilustracja legendy "Pan Twardowski".

Po przedstawieniu, bardzo ciepło przyjętym przez dzieci, pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego.

 

I miejsce ex aequo - Gabrysia C. i Arek R.

II miejsce - Mateusz W.

III miejsce – Mateusz L.

Wyróżnienia: Zosia W., Róża M., Mateusz K., Wiktor M., Michał Ś.

Podziękowania za udział otrzymali: Marta D., Ala C., Emilka N., Natalka M., Julia T., Justyna M., Paweł M., Kacper P.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"Pan Twardowski", 13 listopada 2013


23 października 2013

"O krakowską czapkę"

W środę 23 października 2013 r. grupa Smoków brała udział w XIV Małopolskim Przeglądzie Tańca Ludowego Krakowiaczek "O krakowską czapę". Przegląd odbył się w Ośrodku Kultury Mistrzejowice na os. Złotego Wieku. Jury złożone z instruktorów tańca ludowego w składzie B. Oleszko i K. Witek wyłoni zwycięzców dopiero po występach wszystkich grup przedszkolnych, ponieważ w tym roku zainteresowanie konkursem było ogromne.

"O krakowską czapkę", 23 października 2013


22 października 2013

Pasowanie na przedszkolaka

W naszym przedszkolu w dniu 22 października 2013r. odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”.

Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola, oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.

Podczas uroczystości dzieci z grupy „Słoneczek” zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze, zmagały się z różnymi zadaniami.

Po skończonej części artystycznej, uroczystego pasowania dokonała pani dyrektor.

Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom, kolorowe książeczki oraz słodkie lizaki.

Pasowanie na przedszkolaka, 22 października 2013


19 października 2013

SZACHIŚCI DLA ANI BUKOWSKIEJ czyli Grand Prix Krakowa 2013/2015

Wydarzenie, które miało miejsce w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida - oś. Górali, uświetnił występ artystyczny dzieci z naszego przedszkola.

Starszaki przywitały zebranych gości po krakowsku, tradycyjnym ludowym tańcem oraz instrumentacją utworu Johanna Straussa „Marsz Radeckiego”.

Grupy II i III przedstawiły układ choreograficzny „Taniec figur szachowych”do kompozycji Ludwiga van Beethovena.

Przedszkolaki zakończyły swój bardzo udany program rappem „Szachy to jest gra”.

Wszystkim Rodzicom, przybyłym w sobotnie przedpołudnie bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę oraz przygotowanie strojów, a dzieciom za uświetnienie swoim występem inaugurującego turnieju szachowego na rzecz chorej Pani Ani Bukowskiej.

Szachiści dla Ani Bukowskiej, 19 października 2013


14 października 2013

Jesienne dary natury

Każde dziecko wie, że owoce i jarzyny to najzdrowsze witaminy. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyła się w dniu 14 października impreza pt. „Jesienne dary natury”.

Grupa Smoków rozpoczęła zabawę teatrzykiem „Na Straganie” według J. Brzechwy. W trakcie licznych zabaw dzieci rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe o owocach i warzywach, tańczyły i śpiewały piosenki, uczestniczyły w zawodach sportowych. Dużą radość sprawiły też dzieciom zabawy chustami animacyjnymi.

Zwieńczeniem zabawy było wykonanie i degustacja w grupach sałatki owocowej lub soku owocowo-warzywnego z przyniesionych przez dzieci produktów.

Na zakończenie każda grupa otrzymała dyplomy oraz odznakę sprawności Witaminomaniaka.

Jesienne dary natury, 14 października 2013


25 września 2013

 

Wycieczka do lasu w Goszczy 

 

Wycieczka do lasu w Goszczy, 25 września 2013


17 września 2013

Teatrzyk – „Bajka o Smoku”

Dziś do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk. Bajka była o Smoku, który robił wszystko źle.

Zachowanie niesfornego smoka i jego przygody pokazały dzieciom, jakich sytuacji w życiu trzeba unikać i jakie mogą być skutki nieprzemyślanych zabaw i decyzji.

Teatrzyk - Bajka o Smoku, 17 września 2013


16 – 20 września 2013

Tydzień Dyni

Trzeci tydzień września upłynął przedszkolakom pod Znakiem Dyni oraz zajęć poświęconych smacznym oraz zdrowym owocom i warzywom.

Główną bohaterką była Dynia.

Pani kucharka przygotowała dla nas pyszną zupę krem, kosztowaliśmy pieczonej dyni oraz słodkiego wypieku.

Zabawy ruchowe i dyskoteka z Panią Dynią dostarczyła dzieciom wiele zabawy i miłych wrażeń.

Warzywo to okazało się również wspaniałym tworzywem plastycznym. Stworzyliśmy Murzynka, Uśmiechniętego Stworka, Podwodny świat oraz Smoka Wawelskiego.

Do zabawy plastycznej włączyli się rodzice. Emila N. (gr. III) i Marta D. (gr. I) przyniosły do przedszkola Dyniowe Cudeńka, które powstały w ich domach. Dziękujemy.

Finał konkursu plastycznego „Zaklęte w dyni” miał miejsce w niedzielę 22 września na łące obok Nowohuckiego Centrum Kultury.

Organizatorzy konkursu (Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta) oraz jury doceniło pracę z naszego przedszkola. „Smok” zajął III miejsce w kategorii: przedszkola.

Tydzień Dyni, 16-20 września 2013


 

Joomla templates by a4joomla