Najważniejsze wydarzenia w roku szkolnym 2017/2018

 

 
5 października

Zajęcia w gr. „Smoków”

W grupie starszaków rozmawiamy o zdrowiu: dzieci dowiedziały się co powinni jeść, by mieć dużo siły i energii i jak się ubierać żeby nie zachorować . Poznaliśmy rożne dyscypliny sportowe, nazywaliśmy sportowców, którzy je uprawiają ... sami tez uczestniczyliśmy w Miedzypredszkolnej Olimpiadzie Sportowej, którą wygraliśmy.  Dużo czasu poświeciliśmy na zabawy ruchowe, bo ruch to zdrowie: biegaliśmy, skakaliśmy, rzucaliśmy woreczkami do celu, pokonywaliśmy tor przeszkód z owocami.
Zdjęcia zrobiono podczas zajęć: dzieci inscenizowały opowiadanie "Bieg po zdrowie " Anny Mikity ( ze zbioru opowiadań " Bajki w zielonych sukienkach ").
Iwona K.

Zajęcia w gr. „Smoków”


7 września 

Wycieczka na Błonia 

Grupa "Smoków" wybrała się na wycieczkę na Krakowskie Błonia. Okazja była niecodzienna, bowiem na największej łące w środku miasta, zorganizowano wypas podhalańskich owiec. Wycieczka była pełna atrakcji ; podróż autobusem miejskim, którym pokonaliśmy całą trasę .... spacer "pod wiatr" na Krakowskich Błoniach ... jazda na kucykach .... rozmowa z bacą o jego pracy, degustacja oscypka....pamiątkowe zdjęcia.... i co najważniejsze obserwacja owiec z możliwością pogłaskania najmłodszej w stadzie owieczki.…
Iwona K.

Wycieczka na Błonia


20 września

Dzień Przedszkolaka

Padający deszcz nie przeszkodził naszym wychowankom radośnie świętować "Dnia Przedszkolaka". W tym dniu grupy starszaków wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych wewnątrz przedszkola. Emocje towarzyszyły rywalizacjom sportowym do końca, ponieważ po 5 konkurencjach zawodnicy obu drużyn zdobyli tyle samo punktów. Zorganizowano dogrywkę, w której zawodnicy odpowiadali na zagadki dotyczące ruchu drogowego. W odpowiedziach lepsza o jeden punkt okazała się grupa Biedronek i to ona zdobyła złoty medal. Kapitanom obu drużyn medale wręczali wolontariusze. Wszyscy zawodnicy, za ogromne zaangażowanie i umiejętność zgodnej rywalizacji otrzymali słodki poczęstunek.
Dorota Cz.

Dzień Przedszkolaka


25 września 

Przedstawienie Teatru TO MY

 
Poniedziałkowym późnym popołudniem grupa IV wyszła do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na przedstawienie Teatru TO MY pt. "O porządkach, które zrobiły się same".
Spektakl powstał w ramach zajęć terapeutycznych. Aktorami była szóstka dzieci autystycznych i ich opiekunowie oraz przyjaciele Fundacji OD POCZĄTKU. Przedstawienie zostało przyjęte niezwykle ciepło przez całą widownię. Słodki upominek czekał nie tylko na aktorów, ale również na nasze dzieci…
Iwona K.

Przedstawienie Teatru TO MY


26 września

Wycieczka do Straży Pożarnej

Dzieci z grupy II „Pluszowe Misie” wybrały się na wycieczkę do pobliskiej Jednostki Straży Pożarnej. 
Celem wycieczki było opanowanie przez dzieci niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej. 
W trakcie spotkania panowie strażacy zaznajomili przedszkolaków z ciekawostkami związanymi z ich ciężką i niejednokrotnie bardzo trudną pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.
Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków np. samochodowych.
Duże zainteresowanie wzbudziła możliwość obejrzenia z bliska wozów strażackich. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki a nawet ugasić nieprawdziwy pożar.
Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji.
Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie ulepionego z gliny misia i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.
Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba i niejeden chłopiec w przyszłości zostanie bohaterem strażakiem.
Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.
Agnieszka S.

Wycieczka do Straży Pożarnej


27 września

Olimpiada Sportowa

Jak co roku jesienią zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu Między przedszkolną olimpiadę sportową. Brały w niej udział zaprzyjaźnione przedszkola nr 104 i 151. Choć pogoda była kapryśna, w tym roku udało się zorganizować konkurencje w ogródku przedszkolnym. Dzieci i panie nauczycielki przywitała pani dyrektor, a do współzawodnictwa rozgrzewała pani Marta. Po złożeniu przysięgi, że nikt nie będzie jak Smerf maruda gdy coś  mu się nie uda, dzieci przystąpiły do współzawodnictwa w czterech konkurencjach: "Gąsienica", "Koszykarze", "Skoki w workach" i "Kto pierwszy". Współzawodnictwo budziło ogromne emocje, okrzyki, piski i głośny doping towarzyszyły każdej konkurencji. Po podsumowaniu zdobytych punktów okazało się,  że dzieci z naszego przedszkola z grupy Smoków zdobyły I miejsce.
Wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy i nagrody, a zawodnicy otrzymali drobny poczęstunek.
Zwycięzcom gratulujemy zdobycia pierwszego miejsca.
Dorota Cz.

Olimpiada Sportowa


3 października

Kółko matematyczno-techniczne

W dzisiejszym dniu rozpoczęło swoją działalność kółko matematyczno – techniczne o nazwie „Od matematyki do techniki”.
Na zajęcia uczęszczają dzieci z najstarszej grupy, które są uzdolnione matematycznie. Zajęcia będą się odbywać co wtorek a tematyka tych zajęć została opisana w innowacji pedagogicznej stworzonej przez panie: Dorotę Czachura i Lucynę Rzepecką. Zajęcia mają poszerzać zdolności dzieci i wprowadzać je świat techniki. Pierwsze zajęcia poświęcone były orientacji przestrzennej. Dzieci w formie zabawy utrwalały orientację przestrzenną w schemacie własnego ciała i z punktu widzenia drugiej osoby. Zapoznały się z kierunkami na mapie i ze sposobem posługiwania się kompasem. Odczytywały mapę ukrytych skarbów i odszukiwały drogi do kuferków ze skarbami.  Przeliczając skarby uczyły się dodawać dziesiątkami i zapisywać uzyskany wynik. Zabawom towarzyszyły pozytywne emocje i chęć współzawodnictwa w poszukiwaniu skarbów.
Dorota Cz.

Kółko matematyczno-techniczne


4 października 

Wycieczka do fabryki czekolady 

Grupa IV „Smoków” wybrała się na wycieczkę do fabryki czekolady Wawel w Dobczycach. Ubrani w białe fartuchy z czepkami na głowach, podzieleni na dwie grupy weszliśmy do hali produkcyjnej. Mieliśmy okazję poznać etapy powstawania czekolad i wszystkich innych słodkich wyrobów Wawelu. Dzieci oglądały wszystkie urządzenia, które wylewają gorącą płynną czekoladę do form, maszyny chłodzące czekolady, zawijające w ozdobne papiery, warzące i pakujące. Byliśmy w magazynach, gdzie na setkach półek czekają słodkości do transportu ... Największą atrakcja była możliwość smakowania wszystkich produktów Wawel ... każde z dzieci odnalazło swój ulubiony smakołyk ... Na koniec zostaliśmy zaproszeni na gorąca czekoladę i obdarowani zostaliśmy słodkimi upominkami ... Dzieci z wycieczki wracały nieco zmęczone ale ze słodkim uśmiechem na ustach ... 
Iwona K.

Wycieczka do fabryki czekolady
Wydarzenia z lat poprzednich:

 

Joomla templates by a4joomla